W czwartek  9 maja w naszej szkole miała swój wernisaż Karina Roman - uczennica klasy VI.

Na artystyczne wydarzenie przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, koleżanki, rodzina i ci, którzy cenią talenty u młodych ludzi. Uroczystość otworzył dyrektor szkoły Pan Robert Słonina. Miłe słowa w kierunku Kariny i gości padły też z ust Burmistrza Pieniężna Pana Krzysztofa Kisiela. Dalszą część wernisażu poprowadziła Małgorzata Czaplińska.

Na szkolnym holu można było podziwiać prace Kariny rysowane ołówkiem miękkim (ulubiony to B7). Tematyka prac była różnorodna. Jednak przeważały twarze młodych ludzi. Karina słucha koreańskiej muzyki i to właśnie ona jest inspiracją do tworzenia portretów młodych wokalistów.
Mamy nadzieję, że to pierwszy wernisaż Kariny, który zachęci ją jeszcze bardziej pogłębiania technik rysunkowych.
Gratulujemy jej i życzymy dalszych sukcesów. /Organizatorki wystawy: M. Czaplińska i A. Szczepłocka/

galeria (wkrótce)

W piątek obchodzimy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Konstytucja z 3 maja 1791 (Ustawa rządowa) jest uznawana za pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, przyjętą w sposób demokratyczny konstytucję. To jeden z najważniejszych aktów w dziejach Polski.

23 kwietnia 2024r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy o Harrym Potterze dla uczniów klas 6-8. Pytania dotyczyły znajomości treści I cz. powieści, czyli Harry Potter i Kamień Filozoficzny.

W konkursie uczestniczyło 10 uczniów z klas siódmych i ósmych. Zwyciężczynią konkursu została uczennica kl. VIIA Iga Szczawińska, II miejsce zajął Hubert Wanek - VIIA,a III miejsce Oskar Trzebiński - uczeń kl.VIIB.

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów./opr.Anna Maczuga/

W czwartek 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.  Poza granicami kraju mieszka około 20 mln naszych rodaków.

W tym dniu biało-czerwone flagi zdobią domy, ulice i przestrzenie wspólne.

• Flaga RP eksponowana publicznie powinna być czysta i mieć czytelne barwy.
  • Flaga nigdy nie może dotknąć podłogi, ziemi, bruku lub wody.
  • Na terenie RP flaga państwowa ma zawsze pierwszeństwo przed wszystkimi innymi flagami.
  • Flagą nie oddaje się honorów żadnej osobie, nie pochyla się jej przed żadną inną flagą lub znakiem.
  • Flaga nie może służyć jako nakrycie stołu lub opakowanie jakiegoś przedmiotu.
  • Na fladze państwowej RP nie wolno umieszczać żadnych napisów i rysunków.

Obejrzyj filmikNiepodlegla.pl.   (Biało-czerwona na morzu, w górach i na księżycu!)

(foto: pixabay.com,  niepodległa.pl)