Gratulacje dla naszych dziewczyn za wspaniały występ na Mistrzostwach Województwa w Halowej Piłce Nożnej! Zdobycie brązowego medalu to ogromne osiągnięcie i dowód na ciężką pracę oraz determinację. Cała drużyna zasługuje na wielkie brawa i uznanie. Brawo, dziewczyny!

Turniej rozegrany został 10 maja 2024r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wieliczkach. Wzięło w nim udział sześć najlepszych drużyn województwa warmińsko - mazurskiego.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:
1.SP Działdowo
2.SP Drogosze
3.SP Pieniężno
4.SP Wilkowo
5.SP Wieliczki
6.SP Olecko

Skład drużyny: W. Grzegorczyk, N. Milińska, D. Mikulska, H. Bielan, O. Wiater, Z. Woźna, D. Rycko, Z. Rycko,A. Jakubowska , A. Kowalska, A. Sosnowska. Trener: Robert Trzebiński.

Galeria - wkrótce

We wtorek 14 maja 2024 r. o godzinie 9:00 rozpoczął się trzydniowy maraton egzaminacyjny ósmoklasistów.

Przystąpiło do niego 25 uczniów naszej szkoły. O godz. 9:00 zaczęli pisać egzamin z języka polskiego, który potrwa 120 minut. W środę odbędzie się egzamin z matematyki (100 minut), a w czwartek z języka obcego (90 minut).

Napisanie egzaminu ósmoklasisty to warunek ukończenia szkoły podstawowej. Wszystkim życzymy połamania piór

W czwartek  9 maja w naszej szkole miała swój wernisaż Karina Roman - uczennica klasy VI.

Na artystyczne wydarzenie przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, koleżanki, rodzina i ci, którzy cenią talenty u młodych ludzi. Uroczystość otworzył dyrektor szkoły Pan Robert Słonina. Miłe słowa w kierunku Kariny i gości padły też z ust Burmistrza Pieniężna Pana Krzysztofa Kisiela. Dalszą część wernisażu poprowadziła Małgorzata Czaplińska.

Na szkolnym holu można było podziwiać prace Kariny rysowane ołówkiem miękkim (ulubiony to B7). Tematyka prac była różnorodna. Jednak przeważały twarze młodych ludzi. Karina słucha koreańskiej muzyki i to właśnie ona jest inspiracją do tworzenia portretów młodych wokalistów.
Mamy nadzieję, że to pierwszy wernisaż Kariny, który zachęci ją jeszcze bardziej pogłębiania technik rysunkowych.
Gratulujemy jej i życzymy dalszych sukcesów. /Organizatorki wystawy: M. Czaplińska i A. Szczepłocka/

galeria (wkrótce)

23 kwietnia 2024r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy o Harrym Potterze dla uczniów klas 6-8. Pytania dotyczyły znajomości treści I cz. powieści, czyli Harry Potter i Kamień Filozoficzny.

W konkursie uczestniczyło 10 uczniów z klas siódmych i ósmych. Zwyciężczynią konkursu została uczennica kl. VIIA Iga Szczawińska, II miejsce zajął Hubert Wanek - VIIA,a III miejsce Oskar Trzebiński - uczeń kl.VIIB.

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów./opr.Anna Maczuga/